#1 2011-12-04 17:07:35

minimus

Gość

Przydomki i przezwiska 2.

Poza przydomkami w majdańskiej rzeczywistości używano w potocznych rozmowach przezwisk. Dotyczyło to konkretnych osób. Określano w ten sposób cechy charakterystyczne, przywary a większości przypadków nie wiadomo dlaczego używano takich określeń. Oto lista niektórych przezwisk: smarkaty, przychylny, pujos, żółty, cztuluś, siajtuś, tarnówka, cytra, sita, wiesz szlaku, sraczka, żyletki, kanclerz, giermon, retmon, jurecek, perek, pytuła, jacek, pulik, stary, torba, era, pakieła, niemowa, bez uszów, papuga, bartos, pitwa, kukiełka, wigder, regina, chrystyjon. Przezwisk było dużo więcej ale pamięć już zawodzi.

 

#2 2011-12-06 16:14:20

Kon

Gość

Re: Przydomki i przezwiska 2.

Bardzo fajne przezwiska ; ) Szkoda że tylko paru posiadaczy tych przezwisko mogę sobie przypomnieć reszty niestety nie znam.

 

#3 2011-12-15 18:39:01

minimus

Gość

Re: Przydomki i przezwiska 2.

Radzę zapytać babci lub dziadka.

 

#4 2012-01-03 13:55:19

bardzo stary

Gość

Re: Przydomki i przezwiska 2.

Ciekawy jestem kogo obecnie przezywaja "Senator" nie jest to mój wpis  wcześniejszy tak ale czy nie miałem racji ,nie byłem w Majdanie prawie 30 lat i mnie zaszokowało to co zobaczyłem i wcześniej opisałem nie mam nic z rozgrywkami pomiędzy sołtysami ja bym chciał aby było jak njilepiej ku pożytkowi wszystkim.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fcpolskichsiatkarzy.pun.pl www.wjazdnaforum.pun.pl www.starozytnirycerze.pun.pl www.avatarlegenda.pun.pl www.pielegniarstwo.pun.pl