#16 2011-04-13 22:02:29

anty opowiadacz

Gość

Re: Tekst z dwóch postów napisanych przez " Opowiadacza"

Opowiadacz napisał:

Witam po długiej nieobecności, jestem mile zaskoczony że mam jakiegoś "anty" tylko nie rozumiem dlaczego anty, czyżbym w jakiejś mojej opowieści popełnił jakąś nieścisłośc.Proszę o wyjaśnienie.A w odpowiedzi na poprzedni wpis wyjaśniam że była to II Armia Wojska Polskiego i właśnie z tego powodu szkoła w Majdanie i Wólce Turebskiej  nosi jej imię. Pozdrawiam Opowiadacz.

Anty opwiadacz dlatego bo nie mam takiego daru opowiadania. Jeżeli chodzi o mroczną historię historię, którą opowiedziałeś to faktycznie miała miejsce. Ja znam to z opowiadań mojej Mamy. W rzeczywistości chodzi o ludzi, którzy pędzili bydło z Niemiec na Ukrainę. Dziewczyna była więziona w piwnicy w gospodarstwie Paluchów przy wale Żabnie. Zabójstwo dziewczyny zostało dokonane tak jak opisałeś i rzeczywiście przez człowieka z Majdanu, którego pamiętam. Po wojnie mieszkał w Krakowie i często przyjeżdżał do Majdanu. Był okrutny, pamiętam jak maltretował żonę na weselu jednego z moich kolegów. Warto by było przypomnieć zabójstwo Jana Zielińskiego z Majdanu 17 kwietnia 1945 roku. Mówiono, że został zastrzelony przez ludzi z Majdanu ponieważ nie chciał oddać maszyny do pisania dla powojennego podziemia. Sprawę tą opisuje Dionizy Garbacz w jednej z swoich publikacji ale ta wersja zupełnie nie pokrywa się z tym co się mówiło po cichu na Majdanie. Są to mroczne historie,ale to były takie czasy. Wojna wyzwala demony i zasady moralne w takich czasach nie obowiązują. Na koniec powiem, że każdy opowiadacz musi mieć anty opowiadacza. Do następnego opowiadania.

 

#17 2011-04-27 18:56:56

łowca opowiadaczy

Gość

Re: Tekst z dwóch postów napisanych przez " Opowiadacza"

Napisałeś, opowiadaczu, że pewna sytuacja stawia naszą wieś w niezbyt dobrym świetle. Coś ci wyjaśnię: nie wieś, tylko parę osób. Jeśli ktoś jest mordercą, to nie ma większego znaczenia, skąd pochodzi, a już na pewno miejsce owo nie musi być skalane jego czynami. Chciałeś opowiedzieć historię, która się tutaj wydarzyła i zrobiłeś to. Generalnie jednak przyczepiłeś się tą opowieścią do całej wsi, tak jakby to każdy Majdaniak był temu winien i powinien za to odpowiedzieć. Może po prostu wsadźmy do pierdla wszystkich mieszkańców Majdanu?

Druga sprawa to fakt tej całej twojej "anonimowości". Nie wiem, ile masz lat i skąd do nas piszesz, ale zwrócę ci jeno uwagę na jedno: waż mocno swoje słowa. Poruszyłeś temat bardzo delikatny, który wręcz balansuje na granicy prawa (mam na myśli opisywane przestępstwo, pewne fakty, jak również domysły, które w przypadku zabójstwa nie powinny padać na publicznym forum). Z tego co pamiętam, to osoba, która popełniła to zabójstwo już nie żyje. Nie wiem, co mają do tego krewni tej osoby. (Pisałeś coś w stylu, że "dzieci tych osób ciągle żyją na Majdanie" i "że o tym się nie mówi".) Czy według ciebie to oni powinni odpowiedzieć za jego czyn? A może ich należy wpakować do więzienia? A może jeszcze na czymś innym ci zależy: na tym, aby wypisać nazwiska ich wszystkich tutaj, żeby różne "osobniki" mogły się wyżywać na nich teraz po latach??? Zapamiętaj sobie jedno: NIKT W INTERNECIE NIE JEST ANONIMOWY. Być może tego nie wiedziałeś.

Na koniec dodam, że nie wyznaję zasady, iż o pewnych rzeczach nie powinno się rozmawiać. Jednakowoż uważam, że o pewnych sprawach należy rozmawiać w ODPOWIEDNI SPOSÓB. Twoja narracja na pewno takowa nie była.

 

#18 2011-05-01 22:19:43

minimus

Gość

Re: Tekst z dwóch postów napisanych przez " Opowiadacza"

Oj blady strach mnie ogarnął łowco opowiadaczy po przeczytaniu twojego ostatniego postu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nikt w internecie nie jest anonimowy i nie dopatruję się w opisie tego tragicznego zdarzenia żadnych rzeczy podpadających pod kodeks karny. Opisana historia rzeczywiście miała miejsce i dotyczyła kilku osób, które dawno już nie żyją a ich potomni na pewno nie mieszkają w Majdanie i ich dobra nie zostały naruszone. Twoja postawa wynika z tego, że my majdaniacy uważaliśmy Majdan jako pępek świata i wszystko to co się działo było czyste a nawet bohaterskie. Tak jak w każdej społeczności były momenty złe i dobre a ja uważam, że tych dobrych było więcej. Zaświadczają o tym ofiary II wojny jak też postawa majdaniaków w czasach komunistycznych. Nie było przecież kołchozów ani spółdzielni produkcyjnych a i wpływy komunistyczne nie były wielkie. W posługiwaniu się sztachetami do rozpędzania festynów nie mogliśmy rownać się z chłopakami z Turbii i Kotowej Woli. Przeważnie przegrywaliśmy mecze piłki nożnej z Żabnem. Nigdy nie docenialiśmy sąsiadów zza miedzy a oni przecież zgodnie z ewangeliczną zasadą upamiętnili miejsce śmierci żołnierzy wermachtu, na co nas na pewno nie było stać. Nie pamiętamy o tych, którzy ukrywali sztandar, mundury i szable wojska majdańskiego, tych którzy w okupacyjną noc demontowali i ukryli dzwony z zaleszańskiego kościoła. Czy ktoś pamięta o bohaterskiej śmierci 18 letniego Józefa Sławka pseud. Wicher z rąk UB i KBW?  Nasza historia jest piękna choć czasami ma czarne plamy i nie można z tego powody się oburzać. Należy żałować tylko, że nie znalazł się nikt kto spisałby to co szeptem mówili nasi bliscy. Pozdrowienia.

 

#19 2011-05-02 21:30:41

Zbigniew Kułaga

Gość

Re: Tekst z dwóch postów napisanych przez " Opowiadacza"

Adam Maria Chciuk napisał:

Drogi Opowiadaczu! Nie ma się o co gniewać, że brakuje odpowiedzi na poruszane w dawnym, a już w ogóle, w nowym forum. Po prostu poziom i ilość korespondencji odpowiada poziomowi zainteresowania sprawami "majdańskimi" . Uznałem, w związku z tym, że wobec braku zainteresowania nie ma sensu dalsze pisanie, i pisać przestałem, co wcale nie oznacza, że przestałem się sprawami związanymi z Majdanem zajmować. Ostatnio np. zająłem się unikatową roślinnością starego sanowiska, w którym występują rośliny nie spotykane nigdzie indziej w Polsce , i sprawą zabójstwa Józefa Stępnia - mam nawet jego zdjecia.
Zajmuję sie tym, bo mnie to interesuje, nie dzielę się wiadomościami, bo innych to nie interesuje. Ale ponieważ interesuje nas dwóch, zwracałem się do Pana o udostępnienie adresu, abyśmy mogli się tymi wiadomościami podzielić. Uchylił się Pan od tego, no to trudno, chociaż szkoda.
Pozdrawiam
Adam Maria Chciuk

Szanowny Panie Adamie. Ośmielam się prosić Pana o informację dotyczącą zabójstwa Józefa Stępnia. Jestem wiekowym majdaniakiem ale nie spotkałem się z takim zdarzeniem. Przesyłam pozdrowienia.

 

#20 2011-05-02 21:40:06

Zbigniew Kułaga

Gość

Re: Tekst z dwóch postów napisanych przez " Opowiadacza"

Zbigniew Kułaga napisał:

Adam Maria Chciuk napisał:

Drogi Opowiadaczu! Nie ma się o co gniewać, że brakuje odpowiedzi na poruszane w dawnym, a już w ogóle, w nowym forum. Po prostu poziom i ilość korespondencji odpowiada poziomowi zainteresowania sprawami "majdańskimi" . Uznałem, w związku z tym, że wobec braku zainteresowania nie ma sensu dalsze pisanie, i pisać przestałem, co wcale nie oznacza, że przestałem się sprawami związanymi z Majdanem zajmować. Ostatnio np. zająłem się unikatową roślinnością starego sanowiska, w którym występują rośliny nie spotykane nigdzie indziej w Polsce , i sprawą zabójstwa Józefa Stępnia - mam nawet jego zdjecia.
Zajmuję sie tym, bo mnie to interesuje, nie dzielę się wiadomościami, bo innych to nie interesuje. Ale ponieważ interesuje nas dwóch, zwracałem się do Pana o udostępnienie adresu, abyśmy mogli się tymi wiadomościami podzielić. Uchylił się Pan od tego, no to trudno, chociaż szkoda.
Pozdrawiam
Adam Maria Chciuk

Szanowny Panie Adamie. Ośmielam się prosić Pana o informację dotyczącą zabójstwa Józefa Stępnia. Jestem wiekowym majdaniakiem ale nie spotkałem się z takim zdarzeniem. Przesyłam pozdrowienia.

Chciałem dodać , że to nie ja ukrywam się pod hasłem opowiadacz.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.misticsoul.pun.pl www.swiat-monstrum.pun.pl www.preityzinta.pun.pl www.skuterklubsuwalki.pun.pl www.bunkerexplorers.pun.pl