#1 2012-01-03 21:42:20

minimus

Gość

majdańska geografia.

Czy jeszcze pamiętamy geograficzne nazwy miejsc w obrębie Majdanu, których używali nasi przodkowie a może jeszcze się używa? Majdan dzieli się na 3 dzielnice: Branówka, Urle i Branówka. Nazwy mają również inne mniejsze miejsca; Blaki, Duży dół, Rów, Wygon, Mazurówka, Słowkowe skrzynki, Akacje, Słowków dół, Grzesiów dół, Isep, Cholerny cmyntorz, Kolonko, Przerwa, Byszcz. Ponieważ majdańscy gospodarze byli posiadaczami gospodarstw w wielu kawałkach musieli posługiwać się nazwami aby wiadomo było na które pole się idzie. I tak chodziło się na pole; za wałem, pod wałem, na pola, Na stary Son, na dzirżawy, pańskie, zbydniowskie, za św. Jonem, Za Bieleckiego łąką, za Ludyjonem, za Byszczem, za Godzisowiem. To ja tyle pamiętom.

 

#2 2012-01-05 12:29:57

bardzo stary

Gość

Re: majdańska geografia.

A gdzie Gidzisów ?

 

#3 2012-01-05 22:30:26

mieszkanka

Gość

Re: majdańska geografia.

Ja znam Godzisów, lub Godziszów.

 

#4 2012-01-06 20:59:45

wyborca

Gość

Re: majdańska geografia.

Do Bardzo Starego .30 lat i rozum Ci zabrało ,skąd nazwa Gidzisów , nikt o takiej tu nie wie . Może Ty z innego Majdanu a może po prostu głupa palisz ? Jak wyjeżdżałeś to miałeś ze 60 lat chyba ,że tak Ci się myli a może uprawiasz konopie?, może klima Ci szkodzi w bryce?

 

#5 2012-01-07 15:12:44

RMC

Gość

Re: majdańska geografia.

wyborca napisał:

Do Bardzo Starego .30 lat i rozum Ci zabrało ,skąd nazwa Gidzisów , nikt o takiej tu nie wie . Może Ty z innego Majdanu a może po prostu głupa palisz ? Jak wyjeżdżałeś to miałeś ze 60 lat chyba ,że tak Ci się myli a może uprawiasz konopie?, może klima Ci szkodzi w bryce?

Szanowny wyborco, bardzo proszę o nieposługiwanie się takim językiem. Jesteśmy na forum Majdanu Zbydniowskiego. W swojej wypowiedzi nie poprawiasz błędu popełnionego być może przez "Bardzo Starego", tylko go obrażasz. Forum służy do wymiany informacji lub poglądów.

 

#6 2012-01-07 20:50:19

mieszkanka

Gość

Re: majdańska geografia.

Całkowicie popieram Przedmówcę!!A do Tych, co wspominają tak sympatycznie- wiecie, że większośc tych nazw dalej funkcjonuje wmoie potocznej?My młodsi czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dawno powstały, ale mówi się tak w domu. My mamy pola w tamtych okolicach, ale jeszcze pod Granicą i za Bronkiem Woźniokiem.A, i jeszcze-czy ktoś wie gdzie byla ta Czarna Niwa?

 

#7 2012-01-07 23:06:07

wyborca

Gość

Re: majdańska geografia.

,Bardo stary' to ciekawy okaz może zacytuję jego wpis z Księgi Gości -779.    Oj uleciała ,chyba wtedy gdy Majdaniakom przestało się chcieć pracować.Wystarczy przejechać przez Majdan ja zrobiłem to 1 listopada taka sentymentalna przejażdzka i co widać, wszędzie chwasty brud na podworkach nie otwierałem okien ze względu na klimę w sam. ale z tego co widziałem to także smród.Wólka trochę ładniej się prezentowała.
    Bardzo stary
2011-11-03 17:29:2
więc nie wiem kto tu kogo obraża ? Śmierdzi mu na Majdanie ,na Wólce już jakby mniej. Cieszy się bardzo że ma klime ale kultury za grosz . Jak zrobił błędny wpis to mógł sprostować a jak mu powietrze szkodzi to po co tu zagląda?

 

#8 2012-01-08 21:46:04

mieszkanka

Gość

Re: majdańska geografia.

A, mnie się wydaje, że ten Stary jest dużo młodszy. Wkręca nas i prowokuje mając przy tym dużo uciechy, może ignorujmy go i bojkotujmy jego wpisy.

 

#9 2012-01-09 20:56:40

minimus

Gość

Re: majdańska geografia.

A mnie majdan kojarzy się zawsze z zapachem fiołków z dużego dołu, zapachem bzów, jaśminów i kwitnących drzew. Przecież na majdanie zawsze były najpiękniejsze dziewczyny i mimo tego, że patrzyły za obcymi to nie mam do nich żadnych pretensji. Drodzy malkontenci, czy można wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na świecie?

 

#10 2015-02-10 18:29:43

Ryszard

Administrator

Zarejestrowany: 2012-01-07
Posty: 10
Punktów :   

Re: majdańska geografia.

Na stronie Majdanu dodaliśmy nową stronę "Majdańska geografia". O miejscach w Majdanie, których już nie ma, lub których nazwy już nic nie mówią co młodszym majdaniakom, pisał kiedyś w różnych wątkach tego forum "minimus". Szkoda, że tak szybko złośliwe i nic nie wnoszące komentarze zniechęciły go do dzielenia się z nami swoją wiedzą o historii Majdanu. Może jednak "minimus" dasz się jeszcze raz namówić na zwierzenia?

Ostatnio edytowany przez Marek (2015-02-10 18:31:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.reggaem2.pun.pl www.aaauni36.pun.pl www.skate-in-zyrardow.pun.pl www.arystokracja.pun.pl www.isha-koppikar.pun.pl